Registrujte se na našich stránkách a dostanete slevu 5% na celý nákup.

Blog

Moringový olej
Sušené listy obsahují:

25 krát tolik železa než špenát
4 x více bílkovin, jako je ve vejcích
0,75 krát více vitamínu C než pomeranče
10-krát více vitamínu A jak v mrkvi
15 krát tolik draslíku než je v banánech
17 krát tolik vápníku než mléko

Moringový olej pro krásu

Moringová semena mají vysoký obsah oleje – až 45% z nich je vysoce kvalitní olej. Vzhledem k vysokému obsahu kyseliny behenové je také známé jako Behen. Behen používá po tisíce let a je stále jako základní prostředek pro výrobu mýdla, parfémů, krémů. Vzhledem k jeho změkčujícím a výživným vlastnostem, moringový olej je báječný pro vlasy a péči o pleť.
Bledě žlutý až světle hnědý olej je vysoce ceněn v kosmetickém průmyslu, a je velmi vyhledávaný. Pravděpodobně i pro jeho schopnost eliminovat nežádoucí tělesný pach.
Jedná se o nejstabilnější rostlinný olej, který se používá v přírodní kosmetice, a to zejména při léčbě suché kůže a jako stabilizátor pro kosmetiku.
Je jako dar z nebes

Tento olej je opravdu dar z nebes. Ne nadarmo moringu v Asii nazývají stromem života. Kosmetický průmysl opět objevuje již dávnými kulturami používaný moringový olej a to s vynikajícími výsledky. V asijských zemích se používá jako osvědčený prostředek proti vráskám na obličeji, na krku, ale také v očním okolí. Tento olej obnovuje vitalitu a pevnost pleti a nádherně vám rozzáří tvář. V indické kultuře se moringový olej již stovky let používá k léčení akné a různých pigmentací na tváři. Moringový olej je velmi populární prostředek pro ochranu zdraví a síly vlasů a vlasové pokožky. Olejem třeba několik minut masírovat pokožku hlavy a pak vetřít do vlasů po celé délce, zabalit do vyhřátého ručníku a čekat. Takové ošetření pomůže vlasům suchým, lámavým a bez vitality. Současně působí proti tvorbě lupů a proti svědění hlavy.
Účinky moringového oleje

•  je plný antioxidantů
•  užívání tohoto oleje výrazně zvyšuje imunitu a obranyschopnost organismu
•  poskytuje výživu pro oči a mozek, navyšuje energii člověka
•  vyrovnává hladinu cukru krvi
•  podporuje funkci jater a ledvin
•  vysokým obsahem hořčíku spolu se zinkem a vitaminem E zabraňuje vstřebávání sodíku a tím upravuje vysoký krevní tlak, chrání srdce a působí   preventivně proti mrtvici, přispívá i ke zlepšení elasticity cév
•  je součástí domácí lékárničky – na štípnutí hmyzem, odřeniny, popáleniny
•  vynikající na herpes, dokonce i na pásový opar
•  má prokázané antibiotické a protiplísňové účinky – vynikající na kožní záněty a mykózy
 
 
 
Moringový olej je původem z Indie, kde roste na úpatí Himálaje. Ve starověkých spisech Hindů byl zaznamenán před 5000 lety. V průběhu staletí se strom moringa v tropických a subtropických oblastech země rozšířil a také změnil, dnes se pěstuje v mnoha zemích jako zelenina a známe zde 13 známých druhů. Nejznámější druh je Moringa oleifera, malý, opadavý strom s korkové kůry a visící, křehké větve až do asi 60 cm délky, jasně zelené malé, oválné listy až 2 cm dlouhé. Vyroste 30 cm za měsíc a za rok mohou dosáhnout výšky až 4 metrů, maximálně 15 metrů. Listy stromu moringy se dají jíst syrové a čerstvé do salátů nebo vařené jako zelenina. Také se používají do omáček a polévek, lahodný čaj se vyrábí z listů.

Čerstvé listy stromu Moringa obsahují:

Třikrát více železa než špenát
více bílkovin než vejce
7-krát více vitamínu C než pomeranč
4 krát více vitamínu A jak mrkev

Třikrát více draslíku než je v banánech
Čtyřikrát více vápníku než je v mléku

Výhonky mají chuť a ostrost z ředkviček, lze použít jako koření. Ze sušených listů se dá připravit výživný prášek, jídla, pečivo a nápoje mohou být přidány jako cenný potravinový doplněk.
 
 
 
Desatero pro krásnou a zdravou kůži.
 
Chceme-li, aby naše pleť byla krásná, mladá a zdravá, měli bychom si osvojit některé zvyky, které bychom měli dodržovat každý den bez jediné výmluvy. Těch 3-5 minut denně mohou doufat, že najdou každého?
Inspirujte se tímto desaterem.
 
1. Najdu si spoustu času a udělám si takový rituál péče o pokožku, na který se budu těšit. Zde není možné konzultovat nic jiného, což je největší část práce, kterou potřebujete provést se složitou, správnou a pravidelnou péčí. Kosmetické prostředky (bez ohledu na značku a cenu) zázraky nedělají – Naneštěstí.
2. Chovám se ke své pokožce s úctou a respektem. Pokožku ošetřujte velmi jemně a nedrážděte ji agresivními přípravky, častými peelingy, drhnutím ručníku apod.
3. Každou noc jsem si důkladně vyčistit obličej. Nikdy nechoďte spát s nalíčenou a nevyčištěnou kůží. V noci potřebuje pokožka prostor pro regeneraci, místo aby byla zapojena do odstraňování nečistot.
4. Pokožku pečlivě vyčistěte každé ráno. I když se to může jevit jako zbytečné, není. Během noci se tělo pokouší zbavit se odpadových látek, takže můžeme najít ranní vrstvu mazu s odpadem a mrtvými buňkami na kůži. Protože je to tukového charakteru, voda pro čištění nestačí.
5. Nezapomínám na stupeň tonizace, který vyživuje mou kůži a připravuje se na další léčbu. To je také jeden z kroků, které většina z vás vypadá jako zbytečná. Nicméně opak je pravdou. Tonizační vody na kůži osvěžují, výživné, mohou vyřešit některé kosmetické nedostatky, a zejména upravit pH po očištění pokožky. Měly by být mírně kyselé, protože i povrch naší pokožky musí udržovat mírně kyselý pH – 5,5. Voda z vodovodu, která obvykle po očištění pokožky prochází obličejem, má pH vyšší a zejména její tvrdost – může způsobit suchost pokožky, podráždění, vznik ekzému a špatné uzdravení v přípapdě jemné a citlivé pokožky.
6. Používám kvalitní denní a noční krémy. Kvalita neznamená výrobek plný vody, ropných derivátů, syntetických emocí, parfémů a jiných látek, které se v naší kůži dobře nedělají. Vybírejte výrobky s vysokým obsahem rostlinných olejů, které jsou výživné a chrání kůži před nepříznivými vnějšími vlivy a transepidermální ztrátou hydratace.
7. Alespoň jednou za 2 týdny si vaše pokožka zaslouží peeling, aby se odstranily mrtvé buňky a oživovala vaše kůže. Ideální je 1-2 krát týdně výživná Obličejová maska (brzy uvidíte výrazné změny).
8. Nestřídám pátou přes devátou, najdeme si to svoje podle typu kůže. Vsaďte na kvalitu a přečtěte si složení produktů. Pokud patříte do skupiny, která vybírá produkty podle ceny, akce, pěkného balení nebo podle toho, co pomohlo příteli, je čas změnit přístup.
9. Chraňte pokožku před spálením. Tím zabráníte pigmentacím, předčasnému stárnutí, oxidačním škodám, ale také mnohem horším důsledkem nadměrné expozice slunci (např. rakovina kůže).
10. K obličeji se používá speciální ručník. To je z hygienických důvodů nutností! Zvláště když vaše pokožka je citlivá na tvorbu vyrážky a akné. Nejhorší je sdílet jeden ručník se všemi členy rodiny.

navia 

 

https://www.4bio.cz/znacka/navia/

 

 

 

 

 

Jak připravit Matcha ice tea?


Potřebujeme 2 g čaje Matcha, 3 dl vody a pár kapek limetky.
Postup: Ingredience vložíme do šejkru a pořádně protřepeme.

V případě, že nemáte šejkr, tak stačí obyčejná 0,5 l láhev s víčkem. Nejdříve nasypte čaj Matcha, poté nalijte vodu zhruba do 3/4 láhve a po zavření pořádně protřepejte. Ideální varianta na cesty. Ať vám chutná.

7[1]

Nobilis Tilia Bioaktivní omlazující krém 50ml
Vyzkoušejte exkluzivní bioaktivní krém s omlazujícím účinkem. Dodá vaší pleti energii a obnoví její vitalitu. Zajistí dlouhodobou hydrataci a velmi dobře se roztírá. Potěšte svoji pleť a dopřejte ji tuto luxusní péči. K tomuto produktu dáváme malý dárek.
Bioakt.
 
 
Renovality Opuncie olej: Vzácný klenot mezi oleji
Opunciový olej je doslova vzácností, co se olejů týče. Garantuje totiž tak efektivní péči o zralou pokožku, kterou jiná séra můžou opunciovému oleji jen tiše závidět. Pleť, o kterou opunciový olej pečuje, poznáte okamžitě na první pohled. Vévodí jí hebkost, jas, mladistvý vzhled, žádné vrásky a elasticita. Opuncie účinkuje velmi viditelně a hlavně téměř okamžitě. I proto je nejdražším olejem světa.

Opunciový olej, král mezi oleji
Pleťový opunciový olej Renovality je velmi cenným sérem hlavně díky jeho jedinečným hydratačním účinkům a té nejvyšší kvalitě plné luxusních pečujících a omlazujících složek. V neposlední řadě ale také pro jeho velmi náročnou a složitou výrobu. Olej Renovality opuncie je lisován za studena ze semen plodu kaktusů.
 
Vrásky? Ani jediná aneb Botox z přírody
 
Opunciový olej Renovality je nepřekonatelný, mluvíme li o eliminaci vzniku vrásek. Olej z opuncie Renovality přispívá k hluboké hydrataci kůže. Váže vlhkost tím nejúčinnějším způsobem. Maximálně tak posiluje pružnost pleti a podporuje elasticitu.  Antioxidační složky oleje Renovality opuncie prokazatelně oddalují stárnutí pokožky. Opunciový olej Renovality je klenotem mezi oleji, které jsou určeny zralé pleti, protože oční okolí, obličej i krk jsou před vráskami naprosto v bezpečí.

Antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti přírodního oleje z opuncie pokožku chrání a dlouhodobě o ni pečují tím nejeefektivnějším způsobem. Výsledkem je tedy zmíněná absence vrásek, ale také jednotný tón, hebkost, jas pleti a velmi mladistvý vzhled.

b4a18a572ed01c2e9f3fd642b6b207fd[1]

Renovality Banánový olej

Renovality banánový tělový a masážní olej patří mezi nejluxusnější oleje. Olej má sladkou vůni. je znám nesmírný přínos pro pokožku a hlavně vlasy. Olej má výborný vliv na stavbu kolagenu. Tím pomáhá udržovat elasticitu kůže. Pokožka má jemnější a mladší vzhled. výborné jsou i jeho hydratační schopnosti. Minerály a vitamíny v banánovém oleji poskytuji bohatou výživu pro pokožku.

Renov. Banaánový

Arganový olej Renovality působí hlavně blahodárně na Vaši zarudlou pokožku, vysušenou i se sklonem k praskání. Dejte sbohem popraskané kůži. Redukuje vrásky, hydratuje a pomáhá udržet pokožce mladý a svěží vzhled.

Argan. oil renov

Eukalyptová aromaterapie: Nobilis Tilia éterický olej Eukalyptus
Slyšeli jste už o blahovičníku? Pokud ano, nebyla řeč o ničem jiném, než o eukalyptu. Eukalyptus stále obsazuje první příčky oblíbenosti hlavně v aromaterapii. Není divu. Jeho smyslná vůně vás dobije energií a s dýchací soustavou jsou nejlepší přátelé.
Dýchejte volně s Nobilis Tilia éterickým eukalyptovým olejem
Klasická situace. Sedíte v divadle, dramatické ticho na scéně a obecenstvo ani nedutá. Špendlík byste slyšeli upadnout. A přesně v tento nejméně vhodný moment to přijde. Protivné škrábání v krku, které vás bez přestávky nutí vykašlávat. Odkašláváte, chrčíte a nutkavé pokašlávání ne a ne ustat. Všichni se už po vás otáčejí a herci mají chuť s představením praštit.
Vyřešte tento nepříjemný problém účinně a rychle s přírodním Nobilis Tilia éterickým eukalyptovým olejem. Nebo ještě lépe, předejděte mu.
Bomba plná energie
Intenzivní kořeněná vůně s příměsí kafru vás efektivně zbavuje bolesti v krku, rozpouští hleny, napomáhá uvolnit ucpaný nos a také snižuje vysoké teploty. Eukalyptový olej se nezalekne se ani chronických bronchitid.
Přírodní léčba formou eukalyptové aromaterapie je také energickou bombou pro váš unavený organismus. Zbavuje vás totiž stresu. Vy pomocí éterického eukalyptového oleje Nobilis Tilia odpočíváte a zároveň posilujete imunitu i soustředěnost. Pár kapek eukalyptového oleje s vámi jednoduše udělá divy. Jeho účinky si můžete dopřát také pomocí bytového difuzéru, o kterém se více dočtete zde